تبلیغات
**دفـــــــــــاع مقــــــــــدس** - درمورد داعش بیشتر بدانیم
دردنیایی که سلطه گری1امتیازمحسوب میشود،ملت ما بایدقادربه دفاع ازخودباشد
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ

Admin Logo
themeboxبه گزارش سفیر خوزستان به نقل از ایرنا اگرچه این فرقه ترویستی از زمان جنگ تکفیری و سلفی ها در سوریه و اقدامات ترویستی و اعمال وحشیانه و ضد بشری در رسانه های محافل سیاسی و افکار عمومی مطرح شده است اما روز سه شنبه نام این گروه با تصرف شهر موصل عراق و برخی مناطق دیگر استان نینوا ناگهان در صدر اخبار رسانه های قرار گرفت.
این اقدام ناگهانی دور از ذهن ، پرسش های زیادی را درباره داعش، چگونگی شکل گیری آن و نحوه تامین هزینه های این گروه تروریستی در ذهن ایجاد کرده است.
*داعش در بدو تاسیس
داعش که خود را حکومت اسلامی عراق و شام (به عربی: الدولة الاسلامیة فی العراق والشام) می نامد،در اوایل سال های جنگ عراق تاسیس شد. در سال ۲۰۰۴ متعهد به وفاداری و حمایت از القاعده و به عنوان القاعده عراق مشهور شد.
در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۶ این گروه به یک سازمان فراگیر برای گروه های شورشی عراق تحت عنوان حکومت اسلامی عراق تبدیل شد.
داعش یک گروه مسلح تروریستی است که اندیشه تکفیری را پیشه کرده است و هدف سازمان دهندگان آن نیز بازگرداندن چیزی است که آنان آن را خلافت اسلامی و اجرای شریعت می نامند و عراق و سوریه نیز جولانگاه عملیات داعش است.
*جنایات داعش
یکی از دلایل شهرت گروه تروریستی داعش، انجام عملیات های تروریستی غیر انسانی درسوریه بود. انتشار تصاویری از ابو عبدالرحمن العراقی به عنوان یکی از خشن ترین اعضای گروهک داعش در هنگام بریدن سر سربازان و مردم در روستاهای شهر حلب موجب انزجار عمومی از این گروه تروریستی شد.

آنان حتی به اعضای دیگر گروه های تروریستی که به لحاظ فکری به آنان نزدیک هستند، رحم نکرده و پس از ایجاد اختلاف میان « داعش »، « جبهه النصره» و «احرار الشام» تصاویری را از سرهای بریده اعضای گروه احرار الشام منتشر کردند.
دلیل دیگر انزجار عمومی و بخصوص مسلمانان از این گروه، هتک حرمت شخصیت های وارسته دنیای اسلام بود. تخریب مزار اویس القرنی، از یاران با وفا و گرانقدر امیر المومنین (ع) و عمار یاسر، از صحابه پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) در شهر «رقه» در شمال سوریه از جمله این رفتارها بود.
*هزینه های داعش
بدون شک برای انجام هزینه های تروریستی از سوی هر گروهی هزینه ها و بودجه های کلانی وجود دارد و گروهک تروریستی داعش نیز از این قاعده مستثنا نیست. تحلیل های مختلفی درباره تامین مالی داعش برای انجام عملیات تروریستی در سوریه و عراق وجود دارد.
گفته می شود، برخی دولت کشورهای منطقه هزینه های این گروه را تامین می کنند وارتباطاتی با سران و دستگاه های امنیتی این کشورها دارند و برنامه های تروریستی آنان از سوی این کشورها طراحی می شود.
داعش مانند دیگر گروه های تروریستی بخشی از منابع مالی خود را از مناطقی که تصرف می کنند، تامین می کنند.
**داعش در سوریه
براساس آنچه در روزنامه الاشرق الاوسط درباره داعش منتشر شده، این گروه تروریستی پس از حضور در سوریه و انجام عملیات تروریستی، شهر رقه را به عنوان پایتخت موقت خود قرار داده است.
رنگ رسمی این فرقه تروریستی مانند شبکه القاعده، سیاه است. رنگ ساختمان ها، خودروها و پرچمآنها نیز سیاه است. داعش مناطق تحت کنترل خود را مانند افغانستان به ولایت های متعدد تقسیم کرده است.
هر ولایت دارای یک ˈامیرˈ و دادگاه اسلامی و شورای خدمات اسلامی است. شورای خدمات اسلامی نقش و فعالیتی مثل شهرداری ها دارد.
این گروه حتا در سوریه اتومبیل هایی را با پلاک دولت اسلامی شماره گذاری کرده و بر اساس تصاویر منتشره، پلیس راهنمایی و رانندگی بنام داعش تشکیل شده است.


جزئیات جالب از حکومت

بخش رسانه ای داعش شامل دو موسسه رسانه ای فرقان و اندلس هم فعالیت های تبلیغی – رسانه ای را پیگیری می کند و تمامی تصاویر تکان دهنده از طریق این رسانه ها منتشر می شود.
الشرق الاوسط می نویسد، شاکله داعش را تندروهای عراق، تونس و لیبی تشکیل می دهند و هیچ یک از مخالفان سوریه ایی در این گروه حضور ندارند. به عبارتی داعش در اصل و اساس زایده عراق است.
روزنامه ایندپندنت انگلستان نیز درباره گروه داعش نوشته که این گروه جایگزین القاعده است و این گروه از زمان ریاست ابوبکر بغدادی بعد از آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی، و همچنین ناآرامی های استان الانبار عراق، قدرت بیشتری گرفته است.
این در حالی است که گروه تروریستی القاعده نیز چند ماه پیش اعلام کرد که القاعده مسوول اقدامات و درگیرِ ی های داعش با گروه های مخالف سوری در سال جاری میلادی نیست.
*اقدامات داعش در عراق
داعش در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۱۴۰۰ خانه را در عراق منفجر و ویران کرد. طی این حملات ۱۹۹۶ نفر کشته و ۳۰۲۱ نفر زخمی شدند.
در دی ۱۳۹۲(ژانویه ۲۰۱۴) پس از به آتش کشیدن چادر معترضین در استان های سنی نشین عراق توسط نیروهای امنیتی، و عقب نشینی ارتش از دو شهر رمادی و فلوجه، نیروهای حکومت اسلامی عراق و شام از این فرصت استفاده کرده و نیمی از شهر فلوجه و قسمتی از شهر رمادی را به تصرف خود درآورده و در این دو شهر به ایجاد ایستگاه های ایست و بازرسی مبادرت کردند.
عشایر عراق در نبود ارتش به مقابله با این گروه پرداختند. در نهایت داعش توانست کنترل کامل فلوجه را در دست بگیرد ولی طی نبرد سرکرده داعش در رمادی کشته و کنترل این دو شهر از دست آنان خارج شد.
هرچند داعش برای فلوجه یک والی تعیین کرداما پس از عقب نشینی از این دو شهر، در عملیات انتقام محمد در صحرای الانبار، نبرد میان عشایر منطقه، پلیس محلی، ارتش عراق، نیروهای داوطلب از دیگر مناطق عراق از یک طرف و نیروهای داعش از طرف دیگر در استان الانبار عراق درگرفت.
ارتش عراق در ۱۴ دی ماه سال ۹۲ اعلام کرد که پس از دو روز درگیری با اعضای این گروه در رشته کوه ˈ حمرینˈ توانست آنان را از این منطقه بیرون برآند. داعش نیز به طرف استان صلاح الدین عقب نشینی کرد.
عناصر گروهک تروریستی داعش، پنجشنبه شب ۸ خردادماه ۱۳۹۳ ، ۱۵۰ دانش آموز دختر و پسر دبیرستانی کُرد ساکن منطقه عین العرب که برای شرکت در امتحان نهایی، عازم حلب بودند، ربودند.
عناصر داعش، در همان روز، ۱۹۳ تن از شهروندان کُرد را نیز که ۱۷ تا ۷۰ سال سن داشتند، در منطقه قباسین واقع در حومه شهر الباب در استان حلب ربودند و به جستجوی خانه به خانه این منطقه پرداختند.
امروز داعش در موصل عراق مستقر است و تلاش ها برای آزادی این شهر از دست این گروه تروریستی ادامه دارد.
** امادگی دولت عراق برای مقابله
همزمان با حمله تروریست های داعش به شهر موصل عراق و سقوط این شهر ، ارتش عراق برای مقابله با تروریست ها ، جنگنده های اف-۱۶ خود را به پرواز در آورد.
به گزارش ایرنا ، رسانه های عربی اعلام کردند که شخصیت های عراقی نیز از شهروندان این کشور خواستند برای مقابله با داعش سلاح به دست گیرند .
ارتش عراق جنگنده های اف- ۱۶ خود را برای حمله به داعش به پرواز در آورد و دیگر هواپیماهای جنگی این کشور نیز برخی مواضع داعش را در ˈ الطیاره ˈ واقه در جنوب موصل و ˈ الشرقاط ˈ در صلاح الدین را بمباران کردند .
کارشناسان سیاسی می گویند، این جنگ برای عراق اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل از پیشرفته ترین امکانات خود برای مقابله با تروریست ها استفاده می کند تا کار تروریست ها را یکسره کند .
از سوی دیگر ائمه جمعه و علمای استان نینوا عراق از مردم خواستند برای مقابله با گروه تروریستی داعش اسلحه به دست گیرند و به جنگ آن ها بروند .
دولت عراق نیز به ریاست نوری المالکی نخست وزیر این کشور هسته بحران تشکیل داده و از شهروندان و عشایر این کشور خواست برای مقابله با داعش دست به اسلحه برند .
دولت عراق همچنین خواستار بازنگری در ساختار دستگاه های امنیتی عراق و مجازات مقصران حوادث اخیر در استان نینوا شد .
ˈ اسامه النجیفی ˈ رییس مجلس عراق نیز خواستار حمله گسترده نیروهای عراقی به داعش و اعزام نیروی بیشتر از بغداد به موصل برای تقویت نیروهای موجود شد .
صدها هزار نفر از مردم استان نینوا از ترس داعش به سمت مرزهای کردستان عراق حرکت کرده و سعی می کنند وارد این منطقه شوند.
رسانه ها رفتار کردهای عراق با آوارگان استان نینوا را بسیار خوب ارزیابی کرده و تاکید کردند مردم این مناطق نیز به کمک آوارگان آمده اند .
** واکنش ها
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ، دبیر کل سازمان ملل، کشورهای غربی از جمله آمریکا ، انگلیس، اتحادیه عرب،در ساعت های اولیه تصرف شهر موصل به این اقدام داعش واکنش نشان داده و ان را محکوم کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه، حمله وحشیانه تروریست ها به شهر موصل مرکز استان نینوای عراق را به شدت محکوم کرد و گفت: گسترش حملات تروریستی به عراق نمونه ای بارز از خطر فرامرزی تروریسم است.
«مرضیه افخم» عصر سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از روند حملات زنجیره ای تروریست ها به مناطق مختلف شهری و روستایی عراق، اظهار امیدواری کرد: اقدام مشترک ارتش، نیروهای امنیتی و مردم این کشور در مقابله با تروریست ها، امنیت و آرامش را به مناطق مورد هجوم بازگرداند.
وی، گسترش حملات تروریستی به عراق را نمونه ای بارز از خطر فرامرزی تروریسم دانست و افزود: با توجه به تهدید جهان شمول تروریسم، دولت ها و مجامع بین المللی ضروری است در شرایط خطیر کنونی در کنار دولت و ملت عراق قرار گیرند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در شرایط جاری، تقویت وحدت ملی عراق، تحکیم همدلی و همکاری همه طرف های سیاسی این کشور را در مقابله با تروریست ها بسیار مهم و موثر دانست.نوشته شده توسط :amir hossein keikha
سه شنبه 7 مرداد 1393-02:32 ق.ظ
نظرات() 

free Nintendo Switch
سه شنبه 7 آذر 1396 08:46 ب.ظ
من اخیرا گشت و گذار در اینترنت بیش از سه ساعت طول کشیدم، اما من هرگز مقاله ای را که توجه شما را به خود جلب کرده است کشف نکردم.
برای من خیلی ارزش دارد به نظر من، اگر تمام مدیران وب و وبلاگ نویسان ساخته شوند
فقط محتوای محتوا درست همانطور که شما انجام دادید، احتمالا وب
بسیار مفید تر از هر زمان دیگری است.
cam 4 hack
دوشنبه 6 آذر 1396 06:51 ب.ظ
بعد از خواندن این مطلب، فکر کردم این روش نسبتا روشنگر بود.
من قدردانی میکنم که زمان و تلاش برای قرار دادن این محتوا را بخرید
با یکدیگر. من یک بار دیگر خود را شخصا صرف زمان قابل توجهی از هر دو خواندن و ارسال نظرات است.
اما پس چه چیز، هنوز هم ارزشمند بود!
ask a psychic
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:20 ب.ظ
در نوشتن، کار بزرگ!
best psychic medium
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:19 ب.ظ
یک شخص اساسا به ایجاد پست های جدی کمک می کند
حالت. این اولین بار است که شما را ملاقات کردم
صفحه وب و به این نقطه؟ من با تحقیقاتی که انجام داده اید را برای این کار شگفت زده کردید
واقعی ارائه فوق العاده ای فعالیت بسیار عالی!
best medicare supplement plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:28 ب.ظ
زمان مناسب برای ایجاد برنامه هایی برای
آینده و زمان خوشحال شدن است. من این پست را خوانده ام و اگر من
می توانم به شما چند چیز جالب یا پیشنهادات را پیشنهاد کنم.
شاید شما می توانید مقالات بعدی با اشاره به این مقاله بنویسید.
من تمایل به خواندن چیزهای حتی بیشتر در مورد آن!
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 08:08 ب.ظ
برادر من پیشنهاد کرد که من این وب سایت را دوست دارم او کاملا درست بود.
این پست واقعا روزم را ساخت. شما نمیتوانید تصور کنید که چقدر زمان برای این اطلاعات صرف شده است. با تشکر!
real psychics
شنبه 15 مهر 1396 03:01 ب.ظ
من اعتقاد دارم تمام ایده هایی که به پست شما ارائه کرده اید. آنها واقعا هستند
متقاعد و قطعا کار خواهد کرد. با این حال، پست ها خیلی سریع هستند
برای مبتدی ها. ممکن است فقط شما آنها را کمی از دفعه بعد گسترش دهید؟
از پستتان ممنونم.
Do you get taller when you stretch?
شنبه 1 مهر 1396 09:25 ق.ظ
Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it's really informative.
I am going to watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future.

A lot of people will be benefited from your writing.
Cheers!
foot complaints
شنبه 18 شهریور 1396 03:47 ق.ظ
I was more than happy to discover this web site.
I want to to thank you for ones time due to this fantastic read!!
I definitely enjoyed every part of it and i also have you book marked to look at new things on your site.
What do you do for Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:51 ب.ظ
I was recommended this website by means of my cousin. I'm no longer positive whether or not this put up is written by him as nobody else
recognize such unique about my trouble. You are wonderful!
Thanks!
chaturbatefreetokenshack.com
سه شنبه 14 شهریور 1396 03:59 ق.ظ
Wow, this article is fastidious, my sister is analyzing these things, therefore
I am going to inform her.
What do you do for a sore Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:31 ب.ظ
I like the helpful info you provide in your articles.

I'll bookmark your blog and check again here regularly.
I am quite certain I will learn a lot of new stuff right here!
Best of luck for the next!
Can you have an operation to make you taller?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:58 ق.ظ
Hi there, its pleasant post on the topic of media print, we all
be aware of media is a great source of facts.
اخبار داعش
چهارشنبه 7 تیر 1396 06:38 ب.ظ
ممنون از شما خیلی مفید بو
foot pain ball
دوشنبه 5 تیر 1396 09:37 ب.ظ
My brother suggested I might like this blog. He was entirely right.
This post truly made my day. You cann't imagine just how much time I had spent for this info!
Thank you!
free std testing near me
شنبه 3 تیر 1396 04:00 ب.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که
ظاهر شدن دلنشین در آغاز آیا نه حل و
فصل درست با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط
برای کوتاه در حالی که. من این کردم مشکل خود را با فراز در منطق و یک خواهد را سادگی به پر کسانی که شکاف.

اگر شما در واقع که می توانید
انجام من را قطعا بود مجذوب.
Antonetta
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:42 ق.ظ
Simply desire to say your article is as surprising. The clarity to your submit is simply
nice and that i can suppose you're an expert on this subject.
Fine along with your permission allow me to clutch your feed to keep up to date
with imminent post. Thanks 1,000,000 and please keep up the rewarding work.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:19 ق.ظ
I'll immediately grab your rss as I can't find your e-mail subscription hyperlink or
e-newsletter service. Do you've any? Kindly let me recognize so that I may just subscribe.

Thanks.
manicure
پنجشنبه 17 فروردین 1396 10:38 ق.ظ
Hi there, after reading this awesome paragraph i am as well glad to share my know-how here with mates.
گل یاس
یکشنبه 16 شهریور 1393 12:52 ب.ظ
ممنونخیلی خوب بود
افسون
سه شنبه 7 مرداد 1393 04:01 ق.ظ


خدا محو کنه این گروههای ساختگی رو
ای بابا...
سه شنبه 7 مرداد 1393 03:55 ق.ظ
سلام خسته نباشین به شما ... عیدتونم مبارک منتظر حضور گرمتون هستیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر